Oysters nieuws detail
24-03-2018
Door: Jan van  Spaandonk

Amstelveen - Oysters I

Verslag van Pim Meeuwis

Op zondag 25 maart mochten we aantreden tegen De Amstelveense rugbyclub. ARC gaat sinds competitie ronde 1 stationair aan kop en heeft buiten een kleine nederlaag tegen Eemland geen punten verspeeld dit jaar. Thuis werd met 10-25 verloren, alle tekenen dus dat het geen makkelijke dag ging worden.

Amstelveen dankt zijn naam aan het riviertje de Amstel dat langs de gehele oostgrens van de gemeente loopt. Anders dan gehoopt is het biermerk niet de naamgever van deze stad onder de rook van Amsterdam. Amstelveen is overigens een relatief nieuwe naam, de gemeente droeg tot 1964 de naam Nieuwer-Amstel. Zou het dab toch nog hebben kunnen zijn dat de inwoners zich lieten inspireren door dit goud-gele spraakwater? Het heeft er alle schijn van dat dit niet zo is aangezien de plaatselijke RC gesponsord wordt door onze Belgische vrienden van Jupiler. Ook werd in 1968 Amstel gekocht door Heineken en zou een meer actuele naam Heinekenveen geweest zijn. Veen is daarentegen gewoon een bodemsoort die bijzonder brandbaar bleek, gedroogd veen, ook wel turf genoemd (niet naar de jongste rugbyers in Nederland) was lange tijd een belangrijke brandstof. Deze brandstof is verdrongen door steenkool en later aardgas. Nu zonne-energie de beloofde toekomst is, zou dus de meest actuele naam Heinekenzonne-energie worden. Hoewel dit niet zo lekker bekt, heeft het wel een groen imago. In deze tijden waarin steeds meer gemeente en bedrijven klimaat neutraal willen zijn, is dit misschien toch het overwegen waard.

Waar we door blessures, hoogzwangere vriendinnen en andere ongesteldheden een nogal uitgedunde selectie hadden konden we toch met 19 man richting Amstelveen afreizen. Spelende in onze oranje tenues, iets wat weinig Oyster ooit gezien heeft. Dit alles omdat de shirts van Amstelveen ook nogal veel blauwe tinten bevatten, wat dan weer resulteerde in het feit dat Amstelveen in Oisterwijk in het groen speelde. Tijdens de wedstrijd bleek dat we de selectie zelf niet mager genoeg vonden, en hebben door wat ongelukkige gele kaarten een keurige 37% van de wedstrijd met een man minder op het veld gestaan. Hierdoor konden we het goede spel van de 1e helft niet doorzetten in de 2e helft. Waar we met een kleine achterstand van 18-14 gingen rusten waren alle ingrediënten voor een stunt aanwezig. Dit mocht helaas niet zo zijn en uiteindelijk hebben we met 49-21 het hoofd moeten buigen voor de koploper die nu aan 8 wedstrijdpunten genoeg heeft om zeker te zijn van promotie en al zeker is van een 2e plaats in de competitie.

 


Sponsors

Abrex Oysters.jpg
Brouwers-Consulting-logo-1.jpg
Kevin Reclame Oysters 40 x 20.jpg
Logo Bert Bike Shop.jpg
Ruby_s irish pup.jpg
Logo_Saman_cmyk_zwart-geel.jpg
Borghaerts_Logo.jpg
Dircken_PartnersT.jpg
GRANDO-LOGO website Oysters.jpg
haans_autoschadeTEST.jpg
horvers_glashandelTEST.jpg
Kroon logo.jpg
Meeuwis_site.jpg
RSFB.jpg
Zweerts.jpg
Dakaccent logo.jpg
cropped-logointents2020-1.jpg
BNR-advocaten_LOGO.jpg
kelders.jpg
Fit Factory tbv logo website Oysters.jpg
Logo van Mossel.jpg
schoenmakers_klussen.jpg
Leeneman bord 20x40.jpg
JNV.jpg
TerHorstvanGeel.jpg
Bertens website logo.jpg
Koenen Chocolate.jpg
logo_sec.jpg
vuurkorfwinkel oysters.jpg
GBO.jpg
IRX Logo-01.jpg
kense.jpg
papa jim logo website oysters.jpg
Naamloos.jpg
logo 2.jpg
Appeldoorn van erven oysters.jpg
Zoetelief Mode.jpg
logo scratch repair tbv website oysters.jpg
logo Tuuci jpg.jpg
dehairvrijdag.jpg
logo kozion tbv website oysters.jpg
Logo Darwin-Liggend FC.jpg
vaniersel.jpg
Reinders.jpg
Wolfs.jpg
Oisterwijk Adventures website.jpg
De Groene 3Hoek.jpg
Oysters Scorebord 2.jpg
logo BIS Website.jpg
Basic Cleaning oysters.jpg
Logo RaKo-Printing.jpg
medifit.jpg
Moonen website.jpg
Taktor logo.jpg
TANKBEER_LOGO_RGB.jpg
vakgarage bressers logo.jpg
ROFA2.jpg
344_HYP_22010_JNV Reclamebord_Businessbord (40x20) 003.jpg
logo tbv website.jpg
Geonwater logo.jpg
JVR logo tbv website.jpg
jos-van-dartel-logo website - kopie.jpg
Pulskens Worstenbrood.jpg
logo-care-inn.jpg
MONTE-Sponsorbord IJsbaan 1400x700mm.jpg
logo In de Stee.jpg
logo-smits.jpg
logo hermitage.jpg
logo website oysters.jpg
Logo klein Oisterwijk tbv website Oysters.jpg
PNG-Total Care.jpg
logo frietbakkerij website oysters.jpg
logo mango website oysters.jpg
logo recovelo oysters website.jpg
logo kupers oysters website.jpg
logo ifource oysters website.jpg
logo KCS oysters website.jpg
kitt website oysters.jpg
barabas logo website oysters.jpg
logo basemans website oysters.jpg
VESTIA-LOGO_2016 zwart-diap tbv website.jpg